program 

Vstupné - dospeli - 4€, študenti, dôchodcovia a majitelia preukazu ZŤP - 2€

Rezervácie - vstupenky si môžete rezervovať e-mailom na divadlo@divadlozpasaze.sk alebo telefonicky na čísle 048 / 412 47 82. Lístky je možné vyzdvihnúť si počas festivalu vo festivalovom infostánku v PKO–ECC Banská Bystrica.

Miesto konania - PKO-ECC (bývalý Dom kultúry) na Námestí Slobody 3 a HOTEL ARCADE na Námestí SNP 5 v Banskej Bystrici.

Celý program festivalu ako aj bulletin je k dispozícii na stiahnutie vo formáte pdf.

16.11. 

14.00Divadlo z Pasáže (SK) - Chránené územie - PKO-ECC /KOMORNÉ DIVADLO/
18.00Činoherní studio (CZ) - Nordost - PKO-ECC /KOMORNÉ DIVADLO/
19.00"Čečenská recepcia" - PKO-ECC /KAVIAREŇ VO FOYERI/
20.30Stanica Žilina - Záriečie (SK) Spolužiaci - PKO-ECC /BANKETKA/
22.00Allstar Refjúdží Band - dychovka, ska, rap, klezmer, dixieland, čínska opera, arménske a kurdské melódie
23.00Los Del Caiman - Kubánske quarteto

17.11. 

09.00Workshopy
10.00Ženský aspekt vojny - seminár - Dijana Milošević, DAH Theatre Research Centre (RS) - PKO-ECC /KINOSÁLA/
11.00Šanca ´89 a Rabínka - seminár - Anna Grusková (SK) - PKO-ECC /KINOSÁLA/
13.00Súčasné výtvarné umenie v Gaze - video art a diskusia s tvorcami Mohammed al Hawajri, Raed Issa (PS) - PKO-ECC /KINOSÁLA/
14.00Krátke satirické filmy (IL) - diskusia s tvorcami Yossi Atia a Itamar Rose - PKO-ECC /KINOSÁLA/
15.30Po stopách slobody - seminár - Ondrej Krajňák, Ústav pamäti národa (SK) - PKO-ECC /KINOSÁLA/
16.30Odnož (CZ) - Mládí Vasila Biľaka - PKO-ECC /KOMORNÉ DIVADLO/
17.30Re-culture (SK) - Precitnutie v garderóbe - HOTEL ARCADE /NÁMESTIE SNP/
19.00Markus Zohner Theater Compagnie a Multimedia Center (CH/KS) - Posledná večera - HOTEL ARCADE /NÁMESTIE SNP/
21.00Divadlo Archa (CZ) - Tanec přes plot - PKO-ECC /ESTRÁDNA SÁLA/
23.00Afterparty - Barabura gipsy folk world music - PKO-ECC /KAVIAREŇ VO FOYERI/

18.11. 

09.00Workshopy
10.00Kosovské divadlo počas a po vojne v Kosove - seminár - Jeton Neziraj, Multimedia center (KS) - PKO-ECC /KINOSÁLA/
11.00Telo medzi duchovným a politickým - prednášková performancia - Michal Murin (SK) - PKO-ECC /KINOSÁLA/
13.00Kowboji v Kosove - dokument - diskusia s režisérkou Corinne van Egeraat (NL), 2004, 24 Min - PKO-ECC /KINOSÁLA/
14.00Ako sa varia dejiny - dokument - Peter Kerekes (AT, SK, CZ), 2009, 86 min. - PKO-ECC -/KINOSÁLA/
15.30Piate prikázanie - prednášková performancia - Elia Arce, divadelná režisérka a Matthew Howard a Cameron White, veteráni z vojny v Iraku (USA) - PKO-ECC /KINOSÁLA/
19.00DAH Theatre Research Centre (RS) - Prekročenie hraníc - PKO-ECC /KOMORNÉ DIVADLO/
21.00Muzeum Institute Ljubljana (SI) - Jelizaveta Bam - PKO-ECC /ESTRÁDNA SÁLA/
22.00Afterparty - Romano Ilo - cigánska klasika, rom pom, jazz - PKO-ECC /KAVIAREŇ VO FOYERI/