POTEVO ESSERE IO (MOHLA SOM TO BYŤ JA)

Compagnia Teatrale Dionisi, Milano, Taliansko
Streda, 4. júna o 20:00 hod. v divadle Malá scéna STU

Životné príbehy detí, ktorých namiesto rodičov vychovala ulica.

“Mohol som to byť ja” je príbeh chlapca a dievčaťa, ktorí vyrástli spolu v rovnakej štvrti. Rovnaké pôvody, rovnaké predpokladané osudy. No konce sú predsa len úplne iné. A medzitým život. Príbeh rozpráva dievčatko, ktoré sa spolu s divákom snaží pochopiť, o čom boli tieto dva osudy, ako a prečo sa tak líšili, a či boli skutočne iné, alebo to boli dva iné spôsoby života žijúce ten istý príbeh.

Autorka textu: Renata Ciaravino s Ariannou Scommegna, Hrá: Renata Ciaravino, Video a výber hudby: Elvio Longato, Svetlá: Carlo Compare, Réžia: Renata Ciaravino a Arianna Scommegna

O divadle COMPAGNIA TEATRALE DIONISI: “Dionisi” znamená tí, ktorí patria Dionýzovi. Ním sa skupina inšpirovala v potrebe tancovať aj v časoch boja, v hľadaní fyzického a emocionálneho kontaktu s divákom. Pohľad panický, erotický a bojovný. Inšpirovaní scénickou apokalypsou Pippa Delbono a Antonia Rezza, hlavnými textami Billa Hicksa, svetlom Ingmar  Bergman a Smiths.  Próza, exisenčný kabaret, hudba, video, stand  up  comedy, hľadajúc prejav, v ktorom jazyk divadla prechádza do jazyka rock’n’roll. Spoločnosť sídli v Miláne v Taliansku .