KONTAKTNÁ IMPROVIZÁCIA

Saša Bezrodnova, Rusko
4.-6. júna od 13:30 do 16:00 hod. v divadle Ticho a spol., malá baletka

Kontaktná  improvizácia – to je tanec vzájomnej komunikácie a partnerstva, fungujúci na fyzike dotyku, váhy, vyváženia, zotrvačnosti, nehybnosti, plynulosti, odporu, hre reakcií. Počnúc rokom 1972 objavená Stevom Paxtonom kontaktná improvizácia  dodáva život modernému tancu, kombinuje prvky bojových umení, jogu, gymnastiku, akrobaciu a spoločenský tanec.
V priebehu workshopu budeme používať princípy kontaktnej improvizácie na to, aby sme rozvinuli poznanie svojho tela a svoju prítomnosť na scéne urobili zjavnejšou.
Na workshope sa snažíme rozpoznávať, rozhliadať sa, dotýkať, tancovať, otvoriť sa prítomnosti a „skrytému medzi“ – medzi dvoma pohybmi, medzi dvoma vlnami, medzi dvoma partnermi…“

Saša Bezrodnova je vyštudovaná sociálna psychologička. Od roku 2002 sa venuje kontaktnej improvizácii a autentickému pohybu, vedie hodiny improvizácie a skupinového divadla v Divadle Praktika v Moskve, jam-sessiony, laboratóriá a workshopy pre začiatočníkov aj pokročilých v rôznych krajinách. Spolupracovala na divadelných projektoch Steve Battsa, Karl Frosta, Konstantina Mokhosa, Andreja Andrianova.
Témy, na ktoré sa zameriava, skúma a rozvíja vo svojej práci: anatomické a štrukturálne základy pohybu, vývojové modely a zvieracie pohyby v Kontaktnej improvizácii, skúmanie stavu tela a mysle bez rovnováhy, kontaktné improvizácie pre rodičov a deti, kontaktná improvizácia pre deti so špeciálnym rozvojom, kontaktná improvizácia na tráve, piesku, vo vode, na kameňoch…